Witam !

Z Norbertem na ryby

Kalendarz

luty 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Zaloguj się

KANAŁ WOJNOWICKI

CHARAKTERYSTYKA :

KANAŁ WOJNOWICKI TO JEDNO Z NAJCIEKAWSZYCH ŁOWISK NA WIOSENNE WĘDKOWANIE A ZE WZGLĘDU NA POJEMNOŚĆ ŁOWISKA (OK 40 - 50 STANOWISK) BARDZO DOBRE MIEJSCE NA ROZGRYWANIE ZAWODÓW SPŁAWIKOWYCH .

NIE MOGĘ POWIEDZIEĆ , ŻE ŁOWIŁEM TAM NIEZLICZONĄ ILOŚĆ RAZY ALE DOTYCHCZAS ŁOWIĄC TAM ROBIŁEM DOŚĆ DOBRE WYNIKI NA ZAWODACH I MYŚLĘ , ŻE COŚ JUŻ WIEM .

GŁĘBOKOŚĆ W ZALEŻNOŚCI OD OKRESU OD 60 CM DO 1,5 M .

UCIĄG:

PRAWDA JEST TAKA , ŻE WODA PŁYNIE DOŚĆ MOCNO TYLKO WCZESNĄ WIOSNĄ KIEDY TO SPŁYWAJĄ Z PÓL WODY POŚNIEGOWE I TYLKO PO INTENSYWNYCH OPADACH DESZCZU . WTEDY ZAZWYCZAJ WYSTARCZAJĄ ZESTAWY O GRAMATURZE 3- 5 GR .

NAJCZĘŚCIEJ JEDNAK WYSTARCZAJĄ ZESTAWY O GRAMATURZE 1-2 GR . TE CIĘŻSZE SĄ POTRZEBNE ZAZWYCZAJ PO TO ABY PRZEBIĆ SIĘ PRZEZ UKLEJĘ LUB GDY TRZEBA JAK NAJSZYBCIEJ SPROWADZIĆ ZESTAW DO DNA GDZIE JUŻ CZEKAJĄ RYBY ;)

RYBOSTAN:

W DOBRYCH OKRESACH GDY TEMPERATURA POWIETRZA OGRZEWA SIĘ DO KILKUNASTU STOPNI W KANALE JEST TAK DUŻO RYBY , ŻE WYNIKI 10 - 15 KG W CZTERY GODZINY TO ŻADNA RZADKOŚĆ .

NAJWIĘKSZY WYNIKI MOŻNA ZROBIĆ NA GRUBYCH JEZIOROWYCH PŁOCIACH 20-23 CM , NA LESZCZACH 25- 40 CM , A TAKŻE NA SPORYCH KRAPIACH PO 100 - 200 GR .

METODY:

KIEDY LICZY SIĘ SZYBKOŚĆ ŁOWIENIA NIEZASTĄPIONE SA BATY O DŁUGOŚCI 5- 7 M WSZYSCY PREFERUJĄ RACZEJ TE KRÓTSZE ALE JA OSOBIŚCIE W 2011 DWA RAZY ZROBIŁEM DOBRE WYNIKI BATEM 7M - NAJPIERW PONAD 14 KG W CZTERY GODZINY A DRUGIM RAZEM PONAD 8 KG W TRZY GODZINY . DŁUGI KIJ POZWALAŁ SIĘGNĄĆ ZA POŁOWĘ KANAŁU GDZIE BYŁA WIĘKSZA RYBA .

W TYM ROKU BYŁEM ŚWIADKIEM JAK KOLEGA JACEK Z LESZNA ZŁOWIŁ PONAD 11KG W CZTERY GODZINY ŁOWIĄC CAŁE ZAWODY BATEM 3M !!

PRAWDA JEST TAKA , ŻE KIEDY JEST DUŻO RYBY DO ZŁOWIENIA TO ZAWODNIK POWINIEN ŁOWIĆ TĄ METODA , W KTÓREJ JEST NAJSZYBSZY .

ZANĘTY :

ZANĘTY NA KANAŁ , KTÓRYCH DOTYCHCZAS UŻYWAŁEM TO TRAPER , LORPIO . WIEM TEŻ , ŻE CZĘŚĆ MOICH KOLEGÓW ŁOWI NA MVE I TO Z BARDZO DOBRYM SKUTKIEM .

WEDŁUG MNIE GDY RYB W KANALE JEST DUŻO TO SAMA ZANĘTA NIE JEST AŻ TAK WAŻNA . GORZEJ GDY RYB JEST MAŁO I TRZEBA COŚ ZŁOWIĆ . OSOBIŚCIE NIGDY NIE ŁOWIŁEM TAM GDY RYB BYŁO BARDZO MAŁO . WIEM , ŻE RYBY W KANALE ŹLE REAGUJĄ GDY JEST OCHŁODZENIE. PO PROSTU WTEDY UCIEKAJĄ ONE DO JEZIORA WOJNOWICKIEGO I WRACAJĄ DOPIERO GDY SIĘ OCIEPLA .

ZE SKŁADNIKÓW KTÓRYCH UŻYWAM DO ZANĘT NA KANAŁ TO MOGĘ POLECIĆ: BISZKOPT - EPICEINE , PIERNIK , KOLENDRA , MELASE W PŁYNIE LUB COPRAH MELASE .ATRAKTORY TO MYŚLĘ ŻE JAKIEŚ UNIWERSALNE JAK WANILIE ZAWSZE POMOGĄ A INNE TO JUŻ NIECH KAŻDY SAM WYTRENUJE . OSTATNIO BYŁEM ŚWIADKIEM JAK KOLEDZY STARTUJĄC W DRUŻYNIE WYGRALI SWE SEKTORY MAJĄC ZANĘTY Z CZERWONYM CHLEBKIEM FLUO . SAM W TYCH ZAWODACH STOSOWAŁEM CHLEBEK ŻÓŁTY I CZERWONY I NIE MOGĘ POWIEDZIEĆ , ŻEBYM MIAŁ GORSZE BRANIA . TYM BARDZIEJ , ŻE Z JEDNYM Z NICH PRZEGRAŁEM TYLKO O 500 G PRZY WADZE PONAD 11 KG .

POLECAM TO ŁOWISKO W OKRESACH MARZEC - KWIECIEŃ . PÓŹNIEJ ZARASTA I JEST DOBRE DLA ŁOWCÓW OKAZÓW LINA , LESZCZA , PŁOCI I WZDRĘGI .

Dodaj komentarz

Pogoda

-2
+
-3°
Gostyń
Sobota, 09
Niedziela -3° -6°
Poniedziałek -1° -6°
Wtorek -5°
Środa -1° -8°
Czwartek -5°
Piątek + -7°
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama