TANIA TUBA DO TOPÓW

Drukuj
Utworzono: czwartek, 05, czerwiec 2014 Poprawiono: środa, 12, grudzień 2018 norbert

Jak to mówią "potrzeba matką wynalazku" . Kierując się tym hasłem postanowiłem coś zaradzić na brak szybkiego dostępu do miejsca gdzie bym mógł kupić odpowiednią tubę ochronną do topów . Od wczoraj jestem dumnym posiadaczem "nowego" topu karpiowego , ale niestety odkupiłem go bez tuby ochronnej . Top jest na prawdę super i nie chciałbym go uszkodzić podczas transportu więc szybko pomyślałem jak to rozwiązać ... no i rozwiązałem . Biorąc pod uwagę , że top odbierałem w Poniecu to wcześniej podjechałem do ponieckiego sklepu z armaturą po zestaw , z którego miałem zamiar zrobić tubę ochronną . Wiedziałem dobrze co miałem kupić , bo już dwie takie tuby zrobiłem do swoich topów . Więc do tego wynalazku potrzebujemy:

- rurę PCV o średnicy 50 mm o długości 2 m

- złączkę  PCV nasuwną tzw.mufkę o średnicy 50 mm


- 2 sztuki - korek PCV o średnicy 50 mm


Z tego co się orientuję to można kupić mniejsze średnice rur i o mniejszej długości , ale ja wcześniej robiłem z takich i mi pasują . Jeśli interesują Was inne rozmiary to musicie zapytać sprzedawcy .

Po udanym zakupie odebrałem top i zaraz go schowałem do nieco za długiej "tuby" , ale przynajmniej był bezpieczny podczas transportu ;) Wczoraj nie miałem czasu , ale dzisiaj postanowiłem , że zrobię tubę do końca . Prawda jest taka , że zrobienie tuby "na gotowo" to kilka minut i ogranicza się do zmierzenia złożonego tupu i docięciu rury na ten wymiar . Więcej czasu zajęło mi zrobienie zdjęć !

Do pracy potrzebujemy miarę i piłkę najlepiej do metalu - łatwo się tnie PCV .

Najpierw mierzymy top . Mój po złożeniu miał 176 cm . Dla pewności rurę dociąłem na wymiar 177 cm . Prawda jest taka , że mógłbym dociąć na wymiar 173 cm , bo rura chowa się w mówce i dochodzi tylko do korka , który ma wysokość 3 cm i jest pusty w środku ( top chowa się do środka korka ) , ale te parę centymetów więcej nie robi mi różnicy w transporcie bo mój "rybowóz" jest kombi i miejsca jest dosyć :) Szkoda tylko , że okazało się , że top jest dłuższy od mojego pokrowca ... no to tuba sobie będzie z niego wystawała :)

A teraz parę zdjęć poglądowych ...

Rura ma z jednej strony zgrubienie , w którym jest gumowa uszczelka . Z tej strony włożymy jeden z korków . Odcinamy drugi koniec rury .

No i po zostało włożyć jeden korek do rury od strony uszczelki a drugi do mufki a następnie włożyć top do rury i rurę zamknąć mufką i już mamy top bezpieczny .


Na koniec pokażę Wam ile to kosztuje :)) To do mnie najbardziej przemawia , bo za tyle nie kupicie oryginalnej tuby . Poza tym moja samoróbka jest o wiele wytrzymalsza  - wcześniejsze dwie oryginalne tuby popękały i powyginały się od temperatury latem w samochodzie !


photos111.jpg
reklama mirka.jpg
kama logo 2.jpg
Monday the 13th - .