Zamiennik Ziemi Bełchatowskiej

Drukuj
Utworzono: niedziela, 24, luty 2013 Poprawiono: środa, 12, grudzień 2018 norbert

Startuje w zawodach już ponad 10 lat . Stosuje jokersa od 9 sezonów . Od samego początku miałem ograniczony budżet na zawody wędkarskie . Poza tym chyba jestem z tych ludzi , na których mówią "dusigrosz" lub mniej dosadnie "oszczędny" ;) Z tego właśnie powodu od czasu kiedy dowiedziałem się , że jednym z najlepszych sposobów na nęcenie  ryb na zawodach jest podawanie jokersa w ziemi postanowiłem , zmniejszyć koszt takiego nęcenia . Próbowałem kiedyś pozyskać ochotkę ( nawet parę razy) , ale jakoś nawet ochotki haczykowej nie znalazłem a co dopiero 0,25 litra jokersa lub więcej !

Więc jedynym sposobem na oszczędzenie było znalezienie odpowiedniej , taniej - czytaj darmowej  ziemi torfowej . Mieszkam na wsi , więc ziemi wokół jest pełno . Ale gdzie jest ta najciemniejsza - czarna?Większość ludzi ze wsi wie , że najczarniejsza ziemia jest na łąkach . Na szczęście u nas też są łąki .

No i znalazłem ziemię , która bardzo dobrze się sprawdza . A jak ją pozyskać ? Proste ! Dzień przed zawodami jadę na łąki i biorę z najczarniejszych kretowin - w tym momencie dziękuje kretom , które mi ułatwiają pracę . Nie dość , że ziemia torfowa jest wypchnięta na powierzchnię . Najczęściej jest oczyszczona i na dodatek ma małą granulację :) Od razu na łąkach wsypuje je na sito o oczkach 3 mm i przecieram . W ten sposób mam gotowa do użycia ziemię torfową .

Zanim na wazne zawody weźmiesz ziemię z jakiegoś miejsca sprawdź czy ziemia nie ma składu chemicznego , który zabija jokersa .

Jak to zrobić: rozprosz troszkę jokersa i pomieszaj go z "nową ziemią"  i odstaw w chłodne i cuiekne miejsce. Po kilku godzinach sprawdź czy ochotka żyje . Jeśli tak to możesz śmiało korzystać z tej łąki czy pola .

Spróbujcie sami ! Polecam !

P.S.Przy okazji wspomnę , że znam kolegów , którzy używają nawet innych rodzajów ziem zastępując w ten sposób argille , de somme a nawet gline rzeczną !!!


reklama mirka.jpg
kama logo 2.jpg
reklama mirka.jpg
Monday the 13th - .