REKONESANS NA ROSTARZEWIE

Drukuj
Utworzono: piątek, 12, czerwiec 2015 Poprawiono: środa, 12, grudzień 2018 norbert

Witam wszystkich serdecznie.

W środę razem z pięcioma kolegami wybraliśmy się do Rostarzewa, czyli odwiedziliśmy łowisko na którym 21 czerwca odbędą się pierwsze zawody GP karpiowe organizowanego przez PSW Perkoz i PZW Perkoz.

Na miejscu byliśmy około godziny 6 rano, przywitała nas lekka mgła i temperatura powietrza 6 stopni i było bezwietrznie. Wszyscy bezzwłocznie zabrali się za rozkładanie sprzętu i umieszczanie zestawów w wodzie, pierwsze branie nastąpiło o godzinie 9 u kolegi Pawła ale niestety ryba się nie przycięła. Około godziny 11:40 mój sygnalizator dał koncert i po kilku minutowym holu na macie wylądował amur o wadze 9,5 kg .


Po 15 minutach znowu mam branie i wyholowałem jesiotra o wymiarach 105 cm i 5,5 kg wagi. Nastąpiła cisza która trwała godzinę i znowu pisk sygnalizatora i kolejny jesiotr ląduje na macie 110 cm i 6,5 kg.

 

Od godziny 13 brania ustały, był to czas żeby się posilić (karkówka i kiełbaska z grilla była pyszna), ruszył się lekki wiatr było słonecznie a temperatura powietrza miała 25 stopni co skłoniło ryby do wygrzewania się przy powierzchni. Można było zaobserwować dziesiątki ogromnych czarnych cieni które dryfowały po wodzie. Następną rybą i ostatnią którą złowiłem był karp 6,5 kg i od godziny 16 do 20 brania już nie miałem .


W tym czasie kolega Paweł złowił jesiotra około 6 kg i kolega Mariusz na macie położył karpia 2 i 5 kg. Reszta kompanów musiała się zadowolić piękną słoneczną pogodą. Wszystkie rybki które udało mi się złowić skusiły się na słodką kulkę o smaku truskawki .


Na kulki o nieco mniej przyjemnym zapachu brania nie miałem. Łowiąc na tym łowisku należy ryby holować bardzo delikatnie nie siłowo ponieważ większość ryb była już kilka razy na haku i dolne wargi mają delikatne , poranione i miękkie.

Pozdrawiam:

Hubert Glabś

kama logo 2.jpg
logo amivet2.jpg
kama logo 2.jpg
Thursday the 16th - .